XXX NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO  25. 10. 2020 r.

1.    Z powodu, iż niektórzy Księża ze wspólnoty są objęci kwarantanną, wprowadzamy do odwołania następujące zmiany w funkcjonowaniu naszej parafii: Odwołana jest Msza święta o godz. 6.30 w kościele (ta intencja odprawiana będzie w kaplicy domu zakonnego). Msza św. o godz. 8.00 i 18.00 będzie odprawiana przez  księży spoza parafii. W związku z tym, rano i wieczorem będzie odprawiana tylko jedna intencja. Pozostałe przyjęte intencje będą odprawiane w kaplicy Domu Zakonnego (zobacz rozkład).          W niedzielę Msze święte według rozkładu niedzielnego. Zachęcamy wiernych,  którzy zamówili te intencje do uczestnictwa w tym czasie we Mszy św. i przyjęcia Komunii św.  w Sanktuarium.
Nieczynna będzie również kancelaria parafialna.
W sprawach pilnych czy losowych, prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 664 495 355. Przepraszamy za zaistniałą sytuację, modlimy się za wszystkich naszych Parafian i polecamy się modlitwie"

2.    W  przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych, która przypomina nam wszystkim o powszechnym powołaniu do świętości.
Z powodu epidemii 1 listopada na cmentarzach twardogórskich nie odbędą się tradycyjne nabożeństwa. W dniu Wszystkich Świętych Msze święte w Sanktuarium sprawować będziemy tak jak w każdą niedzielę.


3.    W związku z Dekretem Penitencjarii Apostolskiej, informujemy, że odpust zupełny za zmarłych związany z nawiedzeniem cmentarza jest możliwy przez cały miesiąc listopad. Odpust ten można ofiarować za tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, tj. przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.


4. Na stole pod chórem wyłożone są kartki na Wypominki, na których wypisujemy imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić w miesiącu listopadzie. Wypisane kartki oddajemy w zakrystii. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji.

5.     W minionym tygodniu z grona parafian odeszła do wieczności: śp. Mirosława Prochwicz … Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ks. Krzysztof Bucyk

Proboszcz